V novém českém filmu Sněží! se sešly ženské herecké hvězdy Vanda Hybnerová, Petra Nesvačilová a Hana Vágnerová

Sněží! Vezměte rodinu do OKA

Poetický film o křehkosti mezilidských vztahů a jedinečném světě uvnitř každé rodiny… to je česká rodinná dramatická komedie Sněží! V hvězdném obsazení, v čele s Vandou Hybnerovou, Hanou Vágnerovou a Petrou Nesvačilovou. Sněží! startuje už ve středu 15. května od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod.

Sněží! je poetický film o křehkosti mezilidských vztahů a jedinečném světě uvnitř každé rodiny. Babička, matka a dvě sestry v jednom domě a na jedné zahradě. Po svatbě svého otce se Tereza se svým přítelem a sestrou vydává do domu babičky. O babičku a dům se stará jejich matka.

Vanda Hybnerová v hlavní roli českého psychologického drama Sněží!

Tereze se zdá, že v domě je všechno tak nějak ponecháno svému osudu, stejně jako babička, která z nedostatku pozornosti ztrácí přehled o realitě. Ke smůle všech zúčastněných a celé rodiny se Tereza rozhodne v domě zůstat a postarat se o nápravu. Ne všechno ale potřebuje čerstvý vítr a opravu, a aniž by to tušila, vyčistí v rodině daleko víc, než jen zašlé pavučiny.

Sněží! je film o pocitech, které se bojíme vyjádřit slovem

„Sněží! je film o rodině a o tom, jak moc bychom si přáli být v jejím kruhu šťastní a svobodní,“ říká režisérka Kristina Nedvědová „Nemohoucnost lidí v rodinách spolu pořádně mluvit mě fascinuje. Lidé v rodinách kolem sebe často v tichosti krouží, mají se rádi, ale neví, jak si to říct a jak si pomoct. Stejně tak hrdinky Sněží!“ dodává Nedvědová.

Debutový film scénáristky a režisérky Kristiny Nedvědové vnáší do české kinematografie psychologickou linii žen hrdinek, které prožívají své vlastní vnitřní krize. Jedinou spojnicí je pro ně rodina. „Tento druh filmového žánru by nešel vytvořit bez precizní práce s kamerou, zvukem, ale i scénářem. A v tomto ohledu se psychologické rodinné drama Sněží! povedlo,“ říká dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Hvězdně obsazené drama s krásnou hudbou a příjemnou stopáží

„Sněží! je přesně ten typ filmu, díky němuž se pozná herecké umění… silné emoce, hlasový projev, gesta, mimika. To vše, společně s nevyřčenými odpověďmi představuje přidanou hodnotu, v českém filmu téměř nevídanou,“ vyzdvihuje Svoboda.

Patra Nesvačilová a Hana Vágnerová ztvárnily hlavní role v novém českém filmu Sněží!

Hlavní filmové role ztvárnily herečky Petra Nesvačilová, Hana Vágnerová, Vanda Hybnerová a Monika Pošívalová, jimž sekundují Alena Mihulová, Petr Vršek či Lukáš Jůza. Hudební složka představuje významný filmový prvek a nejinak tomu je u filmu Sněží! Pod hudbu se podepsal hudebník, rapper, písničkář a kurátor Martin Tvrdý, jehož album Náměstí míru získalo v roce 2011 cenu české hudební kritiky.

Sněží! začíná ve středu 15. května od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod. Vstupné je 100 Kč

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *