Pozvánka na festival dokumentárních filmů DOKU OKO v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Malý festival dokumentárních filmů míří do Klubu OKO. V novém dokumentu Tady Havel, slyšíte mě? připomene Václava Havla

38 / 100

Filmový festival dokumentárních filmů DOKU OKO startuje už v sobotu 20. dubna od 14:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod. Festival odpromítá čtveřici oceňovaných filmů: Volání Antarktidy, Hranice Evropy, Rozsviť světlo, ať je vidět a Tady Havel, slyšíte mě?

Program Malého festivalu dokumentárních filmů DOKU OKO startuje už ve 14:00, a to promítáním filmu francouzského režiséra Luca Jacqueta Volání Antarktidy, který diváky zavede do divoké a nádherné přírody pátého největšího kontinentu. V 15:45 následuje český dokument režisérky Apoleny Rychlíkové Hranice Evropy, podávající osobní svědectví o ekonomické nerovnosti v Evropě.

DOKU OKO připomene Václava Havla i hudební skupinu Už jsme doma

Od 17:45 si promítneme snímek Rozsviť světlo, ať je vidět mapující pětadvacetiletou historii hudební skupiny Už jsme doma. Vrcholem večera pak bude celovečerní dokumentární film Tady Havel, slyšíte mě? (od 19:30), zobrazující unikátní a dosud nikde nezveřejněné záznamy ze života Václava Havla po opuštění prezidenského úřadu.

„Malým festivalem dokumentárních filmů DOKU OKO chceme navázat na tradici jarního promítání lidskoprávních a enviromentálních dokumentů v Klubu Oko. Pro tento rok jsem se snažil vybrat nové snímky, reagující jednak na aktuální problémy dnešní doby, ale také připomenout významné osobnosti kulturního a společenského života, které formovaly a formují naši společnost,“ doplňuje dramaturg Filmového OKA a organizátor festivalu Jiří Svoboda.

Vstupné na festival je 130 Kč/film. Cena celodenní akreditace činí 440 Kč.

Další informace najdete na www.filmoveoko.cz a na našich facebookových stránkách.

Malý festival dokumentárních filmů DOKU OKO by nešel uspořádat bez podpory partnerů. Festival podpořily Klub Oko Havlíčkův Brod, KOUS Vysočina, z. s., OREL jednota Havlíčkův Brod, Okresní hospodářská komora Havlíčkův Brod a Město Havlíčkův Brod. Děkujeme.

Share Button
38 / 100

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *