Nejnavštěvovanější český dokument všech dob V síti o zneužívání dětí na internetu začíná v Klubu Oko Havlíčkův Brod 15. 6. od 20:00

Nejúspěšnější český dokument V síti podruhé v Oku

Filmové OKO si pro vás, v trochu netradičním termínu v pondělí 15. června, připravilo nejúspěšnější český dokument všech dob s názvem V síti. Kvůli koronavirovým opatřením se na premiérové promítání dokumentu nedostali všichni diváci. Proto jsme se rozhodli pro reprízu tohoto mimořádně silného filmu. Dokumentární film V síti o zneužívání dětí na internetu začíná od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod.

Dokument V SÍTI o zneužívání dětí na internetu, kterému se podařilo otevřít celospolečenskou debatu, se po nucené přestávce vrací do kin. Vy jej tak můžete vidět i ve Filmovém OKU.

Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili.

Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru. Posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“. Pro ně se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.

Celovečerní dokument, na který navazuje i rozsáhlá osvětová kampaň vyprodal ještě před premiérou řadu projekcí po celé České republice. „Kdyby mi před dvěma roky někdo řekl, že se na náš film, který se zabývá zneužíváním dětí na internetu, budou doslova stát fronty, nevěřil bych mu. Snad je to i obrazem naděje. Naděje, že se v přístupu rodičů a edukaci dětí něco změní a obětí sexuálních predátorů bude ubývat,“ říká režisér a producent filmu Vít Klusák.

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů v síti

„Na sociální sítích mi od uvedení našeho filmu píšou desítky dětí, které se mi svěřují s šílenými zážitky. Ozývají se i moji vrstevníci, kteří zažili nátlak predátorů v minulosti a nyní mají odvahu se někomu svěřit. Radí se se mnou rodiče, kteří tento problém aktuálně řeší a kteří zjistili, že jejich dítě ,v tom lítá‘. A mě tahle reakce diváků vlastně velmi těší, protože jim můžu poradit anebo je odkázat na naše spolupracovníky. Jsem moc ráda, že se po pochopitelné přestávce vracíme do kin, a doufám, že se náš film dostane ještě k více lidem, kterým třeba otevře oči nebo jim pomůže se vyrovnat s minulostí,” říká herečka Tereza Těžká, která ztvárnila dvanáctiletou dívku Mishku.

„V novodobé historii Filmového OKA se pouze dokument Earth: Den na zázračné planetě dočkal své reprízy. A nyní se po jeho boku objeví další dokumentární film. Snímek V Síti, který se za dobu svého promítání stal nejnavštěvovanějším dokumentárním českým filmem všech dob, promítáme trochu netradičně v pondělí 15. června,“ říká dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

„Ohromný zájem diváků nás až zas tak nepřekvapil. Bohužel jsme kvůli koronavirovým opatřením nemohli všechny zájemce o promítání pustit do velkého sálu. A to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli film reprízovat. Tím dalším důvodem je fakt, že se jedná o zcela ojedinělý šokující film, který odhaluje dlouhotrvající problém zneužívání dětí na internetu doslova a do písmene až donaha. Tenhle dokument si rozhodně zaslouží vaši pozornost,“ zve na promítání Jiří Svoboda.

Sponzorem a partnerem filmové projekce je think-tank TOPAZ. Děkujeme!

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *