Earth: Den na zázračné planetě

Earth: Den na zázračné planetě míří do Filmového OKA

Již tuto středu 28. února budete mít možnost poznat nejambicióznější film o přírodě posledních let s názvem Earth: Den na zázračné planetě. Kombinace nejmodernějších technologií natáčení, úchvatných emotivních příběhů a poutavého komentáře v podání Ivana Trojana slibuje výjimečnou podívanou pro dospělé i děti.

Snímek z produkce BBC Earth Films navazuje na populární seriálovou sérii Zázračná planeta a stejnojmenný film z roku 2007. Během jednoho jediného dne se přenesete od studených polárních oblastí, po exotickou přírodu panamské džungle. Poznáte, jak rychle umí „utíkat“ lenochod, když jde o lásku a námluvy. Zjistíte, proč včely nenávidí déšť, a uvidíte medvědy, jak nádherně umí tančit.

Záběr rodiny vorvaňů z filmu Earth: Den na zázračné planetě
Zdroj: Aerofilms

Tvůrci tohoto dokumentu se snažili o to, aby snímek dosahoval kvalit celovečerního filmu. Přizvali proto hned několik odborníků z jiných žánrů, třeba Petera Webbera, známého režiséra životopisných a romantických dramat, třeba filmu Dívka s perlou, který získal nominaci na Zlaté glóby a ocenění za nejlepší kameru na mezinárodních filmových festivalech v Los Angeles, San Sebastianu a Seville. Jedním z nejdůležitějších prvků filmu však bylo nalezení charizmatického vypravěče. Tím se nakonec stal Oscary ověnčený herec a filmař Robert Redford. Českého komentáře, který uslyšíte i vy, se ujal neméně charizmatický Ivan Trojan.

Earth: Den na zázračné planetě aneb v každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele

„Jsem rád, že se mohu zúčastnit takového projektu, s takovým silným poselstvím,“ komentuje svou motivaci Ivan Trojan. „Svoje děti bych na tenhle film rozhodně vzal. Kromě kvalitních pohádek je tohle typ rodinného filmu, který vřele doporučuju, protože je objevitelským jak pro rodiče, tak pro děti,“ dodává český hlas filmu Ivan Trojan.

Lenochod a jeho plavání za láskou ve filmu Earth: Den na zázračné planetě
Zdroj: Aerofilms

„Musím říct, že tak ohromující záběry jsem v dokumentu dlouho neviděl. Na první pohled prvoplánový děj umí překvapit… příběhem, kamerou, vtipem, hudbou a samozřejmě i komentářem. Škoda jen tedy, že Earth: Den na zázračné planetě trvá jen devadesát pět minut,“ říká dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Film Earth: Den na zázračné planetě začíná 28. února od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *