Nádherný anime japonský film Cesta do fantazie přichází do Filmového OKA Havlíčkův Brod

Cesta do fantazie aneb japonské animované dobrodružství

Sobotní Pohádkové OKO bude patřit japonskému animovanému dobrodružství Cesta do fantazie z dílny světoznámého animátora Hajaa Mijazakiho. Přestože pohádka bude za pár měsíců slavit plnoletost, stále uvádí malé i velké diváky v úžas. Díky silnému morálnímu rozměry a nádherné animaci patří mezi klasiky rodinných animovaných filmů.

Film byl oceněn Oscarem za nejlepší celovečerní animovaný film a odnesl si i Zlatého medvěda z Berlinale. Do kin se vrací jako poslední snímek letošního Projektu 100 pod hlavičkou Asociace českých filmových klubů.

Cesta do fantazie pohltí děti každého věku

Cesta do fantazie je dobrodružný snímek, kde se nesvádějí bitvy, hlavní postava není nadaná nadpřirozenými schopnostmi, ani se zde nesváří dobro se zlem. Vypráví o desetileté dívce Čihoro, která se ocitne v roztodivném městě duchů, bůžků a strašidel.

Příběh se obejde bez schémat a prvoplánových atrakcí sezónních animovaných hitů. Naopak diváky každého věku pohltí a uhrane unikátní vizí svého autora, díky níž každý záběr dýchá roztodivností, hravostí, nápaditostí, ale i melancholií a emotivností.

Mijazaki uvádí, že přímou inspirací pro vznik snímku bylo léto strávené s dětmi jeho přátel, obzvláště pak s jednou dívkou z nich, které bylo tehdy deset let. Uvědomil si prý, že neexistují filmy pro desetileté dívky.

Cesta do fantazie je nádherný animovaný japonský film o rodině a přátelství

Legenda mezi animovanými rodinnými filmy

Přesněji řečeno, že popkulturní produkty, které se k nim dostávají, jim podsouvají jen samou naivní romantiku, ale v jádru nemají s desetiletými dívkami nic společného. Nepromlouvají k nim a nereflektují jejich pohled na svět. Z této úvahy se postupem času zrodila ústřední protagonistka snímku Čihoro.

Cesta do fantazie je film, který přináší namísto klišé upřímně povznášející a okouzlující vyprávění o velkém dobrodružství ve fantaskní krajině a nachází krásu v každodenním světě kolem nás. Nenásilně vybízí k úctě vůči přírodě a harmonii s ní, pohlcuje diváky bujnou obrazotvorností a dává jim zakusit směs euforie i úžasu.

Cesta do fantazie začíná v Klubu Oko Havlíčkův Brod v sobotu 2. 3. od 15:00

Nádherný anime japonský film Cesta do fantazie přichází do Filmového OKA Havlíčkův Brod

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *