skupina mladých dobrodruhů poznává krásy Černé Hory, brodění v řece, přejezdy přes staré mosty

Českých road movie je jako šafránu. Díky za Montenegro

Do Filmového OKA vstupuje český film Montenegro. Montenegro, které do českých kin doslova dojelo v terénních automobilech, je neobyčejnou road movie, tedy dobrodružnou cestou plnou krásných záběrů, napětí, lásky a sexu.

Českých road movie je opravdu jako šafránu. Po Svěrákově Jízdě přichází do našich kin až nyní další čistokrevná road movie, tentokrát ještě s přídomkem komedie. Dobrodružství z tohoto filmu doslova čpí… byla to totiž road movie již při samotné filmové výpravě a natáčení.

skupina mladých dobrodruhů poznává krásy Černé Hory, brodění v řece, přejezdy přes staré mosty

 

18 lidí z devíti zemí, pět velkých terénních automobilů, nedostatek financí, stanování a začínající režisér Petr Kubík. Z nejistého díla se vyklubal skvělý výsledek, který diváky přesvědčuje svou autentičností, úžasnou kamerou a vcelku podařenými hereckými výkony. Hlavní ženské role ztvárnily Ivana Vuković a Milena Nikolić. V mužských rolích filmu Montenegro uvidíte Pavla Richtu a Jakuba Gottwalda.

Montenegro je o cestě jménem Život

Hlavní hrdinkou snímku je srbská studentka sociologie a psychologie, která si nezvyklou seznamovací jízdou s dvěma českými dobrodruhy a svou krásnou kamarádkou, plní i část své diplomové práce… sociální experiment. Jak už to tak ale někdy bývá, tak experiment ne vždy dopadne podle očekávání.

Studentka Andjela zjišťuje, že úvahy a rozum mohou ustoupit lásce, poznání a romantice. Začíná skutečná cesta životem, krajinou, Černou Horou. Jak dopadne nezvyklý sociální experiment? Získá Andjela svého anděla? Jak skončí dobrodružná cesta? Čeká na cestovatele nějaké překvapení?

To se dozvíte již ve středu 27. 9. od 20:00, kdy v Klubu OKO Havlíčkův Brod začíná film Montenegro.

Moje hodnocení: Přestože by filmu Montenegro slušelo méně slov a více poznávání, rozhodně nejde o špatnou road movie. Jsem strašně rád, že tento studentský film, vytvořený ve skromných podmínkách, v sobě ukrývá nezvykle silný příběh, což poznáte zvlášť v závěru. Protože nechci prozrazovat děj, tak pouze řeknu, že podobně silnou road movie jsem ještě neviděl, a proto ji doporučuji i vám. (Jiří Svoboda, dramaturg Filmového OKA)

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *