hlavní hrdinové jdou na slavností recepci do galerie

Dvojitý milenec je psychothriller plný strachu, erotiky a napětí

Erotikou prosycený thriller Dvojitý milenec z tvůrčí dílny francouzského klasika Francoise Ozona slibuje úlet od konvencí žánru a nabízí dramatickou podívanou plnou napětí, sexu a strachu.

Dvojitý milenec je psychothrillerem o dvojím životě, hledání identity, o touze, strachu a moci. O mrazivém Dvojitém milenci budete přemýšlet ještě dlouho po konci filmu.

Dvojitý milenec vzdává hold legendárním psychothrillerům

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete.

Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra? Jaké dávné tajemství je spojuje a rozděluje? A jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já?

hlavní hrdinové jdou na slavností recepci do galerie

Dvojitý milenec slibuje výjimečnou vizuální podívanou

Motivy dvojčat, psychoanalýzy i dvojího života se režisérovi Ozonovi zhmotnily již v několika předchozích filmech, proto není divu, že si je zvolil i ve Dvojitém milenci. „Postavu Louise můžeme vnímat jako jakéhosi avatara, který Chloé umožňuje prožívat touhy a fantazie, jež si nedovolí prožvat s Paulem, jako by jí láska k Paulovi bránila uspokojovat svou vášnivější, nepotlačovanou sexualitu,“ dodává režisér François Ozon.

Dvojitý milenec však udivuje diváky i svou vizuální stránkou. Děj, zasazený do prostředí muzea a galerie, působí v symbióze s oním nevyřčeným tajemstvím a skrytou sexualitou.

Erotický psychothriller Dvojitý milenec začíná ve Filmovém OKU 4. října 2017 od 20:00

Moje hodnocení: Nikdy bych neřekl, že psychothriller může být na jedné straně brutální, neúprosný a svírající, avšak zároveň inteligentní, osobitý i procítěný. Protiklady se zde přitahovaly a to nejenom v podobě hlavních hrdinů. Takovýchto filmů v televizi i v kině mnoho nenajdeme. (Jiří Svoboda, dramaturg Filmového OKA)

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *