Šokující a provokativní drama italského režiséra Sorrentina již v únoru ve Filmovém OKU. Silvio Berlusconi si užívá večírků, sexu, zábavy

Oni a Silvio. Sex, politika, moc a oscarový Sorrentino

Provokativní komediální drama Oni a Silvio oscarového režiséra Paola Sorrentina uvidí diváci Filmového OKA již ve středu 6. února. Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. 

Odhalit lidskou tvář Silvia Berlusconiho a zachytit jeho soukromý život v celé jeho excentričnosti byly výzvy pro Paola Sorrentina jak stvořené. I ve filmu Oni a Silvio zůstává populární režisér věrný svému až okázalému vizuálnímu stylu, se kterým natočil například dnes již legendární taneční scénu ve filmu Velká nádhera a mnoho dalších. Berlusconiho život v luxusu, divoké večírky plné sexu a krásných žen se tak pro Sorrentina staly doslova „pastvou“.

Šokující a provokativní drama italského režiséra Sorrentina již v únoru ve Filmovém OKU. Silvio Berlusconi si užívá večírků, sexu, zábavy

Oni a Silvio. „Je to film plný zábavy a spektáklu.“ – Toni Servillo, představitel Silvia Berlusconiho

„Film je plný zábavy a spektáklu, což má silný symbolický význam. Jsou to věci, které Berlusconi přinesl do politiky a na čem stojí jeho úspěch. Například až zahlcující reprezentace těla, kterou ve filmu ukazujeme, je metaforou povrchních potěšení, kterých podobní vůdci zneužívají,“ uvedl po světové premiéře na festivalu v Torontu představitel hlavní role, herec Toni Servillo, v rozhovoru pro magazín Vulture. „Je to film o triumfu vulgárnosti,“ dodává sám režisér.

Oni a Silvio je zatím nejlepším filmem Paola Sorrentina. Je to drzý, stylový a zábavný snímek. Osciluje mezi chlípným a lidským, hlubokým a pošetilým. Je to velkolepý a překrásný chaos. To, že existuje v éře #MeToo, je zázrak. – The Wrap

Oscarový režisér Paolo Sorrentino se ve filmu Oni a Silvio pohybuje na dobře známém poli. „Pro Sorrentina je charakteristické hledání krásy v ošklivosti, v rozkladu, v povrchnosti. … Obzvlášť v kombinaci se slavnými a/nebo mocnými muži. Berlusconi je tak pro rodáka z Neapole ideální námět. Sorrentino na něj ,trénoval‘ svými třemi nejznámějšími filmy – Božským (2008), Velkou nádherou (2013) a Mládím (2015) – a seriálem pro HBO Mladý papež o nevyzpytatelném, megalomanském svatém octi s ďábelskou vizí,“ uvádí Jindřiška Bláhová, filmová historička a kritička týdeníku Respekt.

Fenomenální italský herec Toni Servillo hraje ve filmu Oni a Silvio bývalého italského premiéra Silvia Barlusconiho

PAOLO SORRENTINO

REŽISÉR

Narozen v roce 1970 v Neapoli, Paolo Sorrentino vnesl do italské kinematografie závan čerstvého vzduchu hned svým debutem Přebytečný člověk s Tonim Servillem. Svým druhým snímkem Následky lásky v roce 2004 okouzlil festival v Cannes, kam se od té doby pravidelně vracel s každým novým filmem až do roku 2015. Mezi nimi bylo brilantní politické drama Božský, které zaujalo tehdejšího člena poroty Seana Penna natolik, že se nadšeně zhostil hlavní role v dalším Sorrentinově snímku Tady to musí být. Sorrentino je jeden z mála evropských režisérů, kteří pravidelně spolupracují s předními hollywoodskými hvězdami (např. Michael Caine, Jude Law, Jane Fonda, Diane Keaton). Zároveň se ale nezřekl čistě italských produkcí – ta doposud nejvelkolepější, Velká nádhera, mu v roce 2014 vynesla Oscara za nejlepší zahraniční film.

Bigazziho kamera je ohromující kaleidoskop plný barev, nahé rozkoše a voyeurismu; ukazuje jak obrazy touhy, tak roztříštěné, prázdné ošklivosti. – CineVue

Sorrentino se před natáčením filmu Oni a Silvio setkal také s Berlusconiho bývalou ženou Veronicou Lario. Silvio Berlusconi po ní vzkázal, že je spokojen s výběrem herečky Eleny Sofie Ricci pro její ztvárnění.
fotografo: Gianni Fiorito.

TONI SERVILLO

SILVIO BERLUSCONI

Toni Servillo se narodil v roce 1959 v italské Afrogale. Ačkoli je pro většinu světa známý zejména jako dvorní herec Paola Sorrentina, Servillo se herectvím celý život neživil. Jeho vášní je divadlo a opera a v Itálii režíroval celou řadu prestižních titulů. Herectví se začal věnovat až v 90. letech a mezinárodního ohlasu se mu dostalo v roce 2008, kdy na Evropských filmových cenách vyhrál cenu nejlepšího herce hned za dva snímky – Božský a Gomora. V roce 2013 vyhrál tu samou cenu za svůj výkon ve snímku Velká nádhera.

Film Oni a Silvio začíná již ve středu 6. února 2019 od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod.

 

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *