Earth: Den na zázračné planetě. Nejkrásnější film o přírodě pro celou rodinu

V sobotu 9. února od 15:00 budou mít diváci Klubu Oko Havlíčkův Brod možnost, shlédnout nejambicióznější film o přírodě všech dob Earth: Den na zázračné planetě. Snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců populárního seriálu Zázračná planeta a filmu Earth z roku 2007, využívá nejmodernější technologie natáčení a možnosti velkého plátna ke zprostředkování fascinujících emotivních příběhů. Ty se odehrávají na nejrůznějších místech Země během jediného dne.

Dobrodružný a strhující snímek představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny. Mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku. Pandu, která usměrňuje svého hravého potomka. Rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze. Lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších.

Během jediného dne putují tvůrci spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům. Z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nachází fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostávají blíže, než jsme si kdy dokázali představit.

V českém znění s hlasem Ivana Trojana

„Svoje děti bych na tenhle film rozhodně vzal. Kromě kvalitních pohádek je tohle typ rodinného filmu, který vřele doporučuju, protože je objevitelským jak pro rodiče, tak pro děti,“ dodává český hlas filmu Ivan Trojan.

Film Earth: Den na zázračné planetě je nejnovějším počinem špičkové produkce populárně-naučných snímků BBC Earth Films stojící také za v ČR nesmírně populárním cyklem Zázračná planeta s Davidem Attenboroughem. Na tento cyklus film Earth: Den na zázračné planetě navazuje. Představuje divákům některé známé hrdiny v nových strhujících příbězích a současně se vydává do dosud nezmapovaných lokalit za zvířaty zcela novými.

Cestovatel Dan Přibáň se stal patronem filmu Earth: Den na zázračné planetě

„Přijde mi neuvěřitelné, že někdo dokázal do hodiny a půl dostat tolik příběhů. Netrápí vás latinskými názvy a fakty, ale přitom se toho hrozně moc dozvíte. Úžasné je, že i když vás zvířata vůbec nebaví (a mně třeba obvykle nebaví), tak tenhle film vás bavit bude. A pokud máte rádi filmy o zvířatech, tak pak je to úplná povinnost,“ naznačuje patron filmu Dan Přibáň skutečnost, že film má potenciál oslovit široké spektrum diváků, ať už z hlediska věku nebo zájmů a založení.

Stočlenný štáb filmu Earth: Den na zázračné planetě natáčel neuvěřitelných 142 dní. Zmapoval lokace ve 22 zemích světa za využití té nejmodernější filmařské techniky. Jen při natáčení vzácné kolonie kriticky ohrožených opiček hulmanů bělohlavých využil štáb záběry pořízené během 200 letů speciálního dronu. Nasbíraný materiál pak tvůrci 3 roky třídili a stříhali, než došli k dokonalé finální podobě.

„Je to nádherně udělané. Hezké je, jak si s tím hrajou a že to neberou smrtelně vážně, to tomu filmu podle mě hrozně svědčí. Já na tom nejvíc obdivuju práci střihače. Pokud chci, aby panda lezla na strom, tak musím počkat, až panda poleze na strom, což znamená, že velké množství záběrů musím vyhodit. Příběh se z toho skládá až zpětně, proto na mě dělá takový dojem, jak dobře to poskládali. Jako celek to funguje skvěle,“ komentuje výsledek Dan Přibáň.

Zveme vás na dokument pro celou rodinu Earth: Den na zázračné planetě

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *