Předpremiéra francouzské návykové komedie Neviditelné začíná už ve středu 12. června od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod. Na obrázku je vidět ústřední čtveřice sociálních pracovnic, jak pózují před fotografem

Neviditelné předpremiérová komedie v Oku

Filmové OKO si pro diváky připravilo jedinečnou filmovou událost. Ve středu 12. června od 20:00 uvidí návštěvníci Klubu Oko Havlíčkův Brod jako jedni z prvních v Česku francouzskou komedii Neviditelné. Na diváky čeká také velká filmová soutěž.

Den před českou premiérou startuje v Klubu Oko návyková francouzská komedie Neviditelné. Režisér Louis-Julien Petit si pro svůj třetí celovečerní film vybral téma „neviditelných“ žen – sociálních pracovnic a jejich svěřenkyní ve složité životní situaci. Ve své domovské zemi se film stal nečekaným hitem. Od jeho lednové premiéry ho vidělo přes milion diváků. Diváci i kritici na snímku oceňují především upřímnost, optimismus a humor.

Francouzská komedie Neviditelné startuje už 12. června v Klubu Oko Havlíčkův Brod. Na obrázku je skupina sociálních pracovnic se svými klientkami

Zábava nabitá energií

Manu, Audrey, Hélène a Angélique vedou denní centrum na okraji francouzské metropole. Když má být instituce kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřena, berou situaci do vlastních rukou. Rozhodnou se udělat vše pro to, aby pomohly svým návštěvnicím postavit se znovu na vlastní nohy. I když to bude znamenat porušení spousty pravidel. . „Chtěl jsem natočit film plný světla a naděje, zaměřený na úzkou skupinu, její soudržnost a vzájemnou podporu tváří v tvář nepřízni osudu. Už jen z úcty k těm ženám, které si často dělají legraci samy ze sebe a odmítají jakoukoli sebelítost,“ říká režisér Louis-Julien Petit.

Zatímco rolí sociálních pracovnic se zhostily známé francouzské herečky, svěřenkyně centra ztvárnily neherečky. Často bývalé ženy bez domova. Právě jejich herecké výkony činí dle ohlasů film výjimečným. „Neherečky na sebe v každé scéně strhávají pozornost. Jejich vypodobnění žen, které neměly v životě příliš štěstí, vůbec není skličující, naopak. Mají barvitý smysl pro humor a vyzařuje z nich ledový klid, díky kterému zapomenete na jejich obtíže. Hýří vtipy, ale zároveň nikdy neskrývají, v jaké situaci se nacházejí,“ komentoval snímek Hollywood Reporter.

Zasoutěžte si o ceny s filmem Neviditelné

„Pokud se vám líbí francouzské komedie jako Nedotknutelní nebo I dva jsou rodina, rozhodně nebudete zklamaní ani z komedie Neviditelné. Pozitivní energií nabitý příběh o ženách, které vezmou problémy do vlastních rukou, je plný bezprostředního humoru, vtipu a emocí,“ hodnotí film dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Francouzská komedie Neviditelné láme rekordy návštěvnosti evropských kin. Filmová předpremiéra se odehraje také ve Filmovém OKU Havlíčkův Brod

Pořadatelé si k této výjimečné příležitosti připravili také soutěž, nejenom o filmové ceny. Sponzory soutěže jsou: Distribuční společnost Aerofilms, Vinotéka Dobrý ročník 33, Kytkárna Pod Postelí, Cukrárna a Kavárna U Hrušků a náš dramaturg Jiří Svoboda.

Komedie Neviditelné začíná 12. června od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod. Vstupné je 100 Kč.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *