sexy krásná mafiánka v černých přiléhavých šatech míří pistolí na svou oběť. Krimikomedii Kanáři promítá již ve středu 13. května od 20:00 Filmové OKO Havlíčkův Brod

Kanáři rozpískají Filmové OKO

Filmové OKO je zpět! Jsme strašně rádi, že vám, byť za zpřísněných hygienických podmínek a se sníženou kapacitou sálu, promítneme v atmosféře, o které budete moci vyprávět svým vnoučatům, francouzsko-rumunský zábavný thriller ve stylu Dannyho parťáků s názvem Kanáři. Kanáři startují v Klubu Oko Havlíčkův Brod již ve středu 13. května od 20:00

Inspektor Cristi rozehrává nebezpečnou dvojí hru s policií a drogovou mafií. Spolu s krásnou Gildou cestuje na Kanárské ostrovy, aby se naučil místní šifrovanou pískanou řeč. Ta mu má pomoci přechytračit policejní kolegy a vysvobodit komplice z vězení. Roztáčí se koloběh lží a léček, ve kterém jde o pořádný balík peněz, a místy také o holý život.

Pískni, nebo vystřelím!

Hvízdavý jazyk „El Silbo Gomero umožňuje kódovat mluvený jazyk podobně, jako film kóduje realitu. Začal jsem si tedy hrát s kódy různých žánrů – od detektivních filmů či filmu noir po westerny nebo komedie. Chtěl jsem vyprávět příběh postav, které lžou, které hrají dvojí hru,“ říká režisér filmu Corneliu Porumboiu.

Podvratný detektivní thriller režiséra Cornelia Porumboiua vzdává hold klasikám filmu noir a ve světové premiéře byl uveden v hlavní soutěži na MFF v Cannes. Pro režiséra Corneliu Porumboiu není spojování žánrů žádnou novinkou. S filmy jako 12:08 Na východ od Bukurešti nebo Poklad dobyl filmové sály po celé Evropě, včetně několika mezinárodních filmových festivalů. Za svůj nejčerstvější snímek Kanáři si vysloužil nominaci do hlavní kategorie filmového festivalu v Cannes a byl za Rumunsko nominovaný na slavného Oscara.

Kanáři jsou čerstvou filmovou novinkou ve Filmovém OKU

Přestože si film odbyl zahraniční premiéru na loňském festivalu v Cannes, českou premiéru měl až 5. května v rámci online projektu Moje kino LIVE. Ústřední filmovou dvojici ztvárnili představitelé nové rumunské filmové vlny Vlad Ivanov a Catrinel Marlon, kteří mají zkušenosti s evropskou i hollywoodskou kinematografií.

sexy svůdná femme fatale v červených šatech držící v ruce pistoli. Vedle ní stojí tvrdý pískající mafián, který rozehrál drsnou hru s místním podsvětím. To je francouzsko-rumunský humorný thriller Kanáři, který uvádí Filmové Oko Havlíčkův Brod

„Jsem strašně rád, že se po dlouhých týdnech bez filmového plátna můžeme zase společně sejít ve Filmovém OKU. Upřímně řečeno, před měsícem bych nevěřil, že se kultura rozjede ještě před prázdninami. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás podporovali a společně s námi věřili, že se do Filmového OKA co nejdříve vrátíme,“ říká dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Promyšlený hravý film ve stylu Dannyho parťáků startuje v Klubu Oko Havlíčkův Brod už ve středu 13. května od 20:00. Vstupné je 100 Kč

Kvůli zpřísněným hygienickým podmínkám nařízených Vládou ČR, v podobě odstupů sedaček, jsme nuceni upravit kapacitu sálu na 50 míst.

Rezervujte si proto svá místa včas. Nejlépe na telefonu 724 235 840 nebo na našem Facebooku.

 

Prosíme dodržujte hygienická opatření nařízená Vládou ČR

Hygienická pravidla podle koronavirového nařízení Vlády ČR k 11. květnu 2020

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *