Frontman kapely Iron Maiden Bruce Dickinson na legendárním koncertu v Sarajevu roku 1994

SCREAM FOR ME SARAJEVO: Příběh naděje uprostřed války

Sarajevo v roce 1994 bylo obléhané město. Střely a granáty pršely dolů a zabíjely každý den. Bylo by možné přesvědčit slavnou rockovou hvězdu přijet do takového šílenství a vystoupit pro domácí fanoušky? “Ty kulky byly skutečné, nebyli jsme nijak chráněni, neexistoval žádný plán, ale řekli jsme si, SEREME NA TO A JEDEME TAM.”

“Ten koncert byl obrovský, intenzivní a pravděpodobně v tu chvíli největší na světě – pro diváky i pro nás. To, že svět o tom nevěděl, nebylo důležité. Změnilo to můj pohled na život, na smrt a na ostatní lidské bytosti.” popisuje Bruce DICKINSON tehdejší událost.

Sarajevo 1994. Frontman IRON MAIDEN BRUCE DICKINSON

SCREAM FOR ME SARAJEVO je úžasný příběh o neuvěřitelném rockovém koncertu. Ten odehrál frontman kapely IRON MAIDEN BRUCE DICKINSON v roce 1994, uprostřed obléhání Sarajeva.

Sarajevo 1994. Frontman kapely Iron Maiden Bruce Dickinson na legendárním koncertu.

Záběry z unikátního vystoupení, setkání s těmi kteří se na koncert dostali a díky kterým se uskutečnil , odhodláni žít si svůj život bez ohledu na zvěrstvo které se dělo kolem nich. Rozhovory s kapelou, se štábem i s ochrankou nás vracejí do kruté a nebezpečné reality.

Film je uváděn spolu s exkluzivním rozhovorem BRUCE DICKINSONA s diváky, natočeném na londýnské premiéře pouhých pár dnů před tuzemským uvedením.

Hudební dokument Scream for Me Sarajevo je předpromítáním festivalu BAFF2018. BAFF2018: Balkánský filmový festival je přehlídka balkánských filmů, které v běžných kinech nenajdete. Hlavní část festivalu začíná již v sobotu 17. listopadu od 17:00 hodin v Klubu Oko Havlíčkův Brod. Kromě samotných filmů se můžete těšit i na ochutnávku balkánských specialit a závěrečnou party. Těšíme se na vaši návštěvu.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *