metallica: through the never

Filmové OKO rozpálí Metallica: Through the Never

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátno Filmového OKA zcela nový filmový zážitek. Jedinečný projekt spojující filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii startuje 18. prosince od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod.

Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. „Fascinující spojení živého koncertu a napínavého postapokalyptického akčního thrilleru působí téměř magicky a podmanivě,“ říká dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Jedinečný filmový koncept přináší zážitek nejenom pro návštěvníky 3D kin, ale také pro diváky klasických kinosálů. Díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby.

Pod scénáristickou a režisérskou taktovkou je podepsaný Nimród Antal. Ten už své kvality ukázal ve snímcích Revizoři, Predátoři nebo Whiskey zloděj. Hlavní roli ve filmovém příběhu ztvárnil americký herec Dane DeHaan. Toho můžete znát z filmů Za borovicovým hájem, Amazing Spider-Man 2, Lék na život, Balerína nebo ze sci-fi Valerian a město tisíce planet.

Nejpůsobivější hudební film všech dob

Přestože sám režisér i celá kapela Metallica přiznávají ovlivnění některými hudebními filmy minulosti (The Wall, The Song Remains the Same), je film Metallica: Through the Never „unikátní kříženec mezi Mad Maxem a Zónou soumraku,“ řekl pro magazín Classic Rock baskytarista Metallicy Robert Trujillo.

Metallica: Through the Never je název hudebního filmu, který promítá Filmové OKO Havlíčkův Brod

Film měl světovou premiéru na začátku září 2013 na filmovém festivalu v kanadském Torontu. V severoamerických kinech IMAX byl poté uveden 27. září 2013. Snímek Metallica: Through the Never byl nominován na cenu Grammy za nejlepší hudební film a získal prestižní ocenění od International 3D & Advanced Imaging Society v kategorii „Filmový dokument“. Rozpočet filmu se vyšplhal na více jak 32 milionu dolarů, přičemž vydělal „pouze“ 8 milionu dolarů.

„Jedinečný audiovizuální zážitek. Tak by se v jedné krátké větě dal popsat film Metallica: Through the Never. Originální hudební film s nečekaným prvkem v podobě filmového postapokalyptického příběhu má nápad, atmosféru a silný náboj. Asi nemusím zmiňovat úžasný zvuk, super efekty a perfektní video. Jednoduše jde o krásný předvánoční dáreček pro všechny milovníky rocku a metalu,“ zve na promítání Jiří Svoboda.

Metallica: Through the Never neboli skvělá hudební a filmový zážitek začíná ve středu 18. 12. od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *