Příběh o šokujícím experimentování s lidskými osudy režiséra Tima Wardla se stal diváckou senzací a porota festivalu v Sundance ho ocenila Zvláštní cenou. Dokument Tři blízcí neznámí začíná v Klubu Oko Havlíčkův Brod 6. listopadu od 20:00

Tři blízcí neznámí navštíví Filmové OKO

Již 6. listopadu od 20:00 vstoupí do Klubu Oko Havlíčkův Brod americký dokumentární hit, který kromě šťastného shledání trojčat odhaluje znepokojivé okolnosti stojící za jejich rozdělením. Příběh o šokujícím experimentování s lidskými osudy režiséra Tima Wardla se stal diváckou senzací a porota festivalu v Sundance ho ocenila Zvláštní cenou.

Bobby, Eddy a David přišli na svět v New Yorku na začátku 60. let jako jednovaječná trojčata. Hned po narození byli rozděleni a adoptováni různými rodinami – a dvacet let neměli tušení, že mají na vlas stejné sourozence.

„Skutečný příběh podivnější a napínavější než fikce.“CNN

Po necelých dvaceti letech se souhrou šťastných náhod setkali a jejich neuvěřitelný příběh se stal senzací Ameriky. Kdo a proč je rozdělil? Jak ovlivnilo mnohaleté odloučení jejich životy?

Tři jednovaječná trojčata se sešla po dvaceti letech, aby odhalila děsivé tajemství jejich rozdělení

Tři blízcí neznámí přináší neuvěřitelný příběh rozdělených jednovaječných trojčat

„Když se mě lidi ptají na nejpozoruhodnější příběh, co znám, říkám jim, že je to příběh trojčat,“ vypráví ve filmu Tři blízcí neznámí novinář Howard Schneider z deníku Newsday, který o rozdělených sourozencích napsal jako jeden z prvních.

„Film, o kterém nedokážete přestat mluvit.“Collider

Nejprve osud svedl v září 1980 dohromady Roberta a Eddyho. Jejich příběh prolétl médii a „pak se z toho úžasného příběhu stal příběh neuvěřitelný,“ dodává Schneider. Jeden ze článků objevil i David a z rozdělených dvojčat se staly rozdělená trojčata. Sourozenci se stali celebritami – prošli desítkami talkshow, objevili se na obálkách časopisů a otevřeli si v New Yorku vlastní restauraci.

Odkrývání šokujícího experimentování s lidskými osudy

Šťastné shledání je pouze začátkem Wardleova snímku. Kdo a proč trojčata rozdělil? Jak ovlivnilo odloučení jejich psychiku, jejich životy? Režisér s pomocí novináře a držitele Pulitzerovy ceny Lawrence Wrighta rozkrývá znepokojivé tajemství o experimentování s lidskými osudy. „V jejich příběhu jsou prvky, které z něj dělají psychologický thriller, film ve styl Bourneova ultimáta,“ říká režisér.

„Omračující, výjimečně nevšední, šokující.“Boston Globe

Jednotlivá odhalení v příběhu přicházejí postupně a divák je konfrontován s několika překvapivými zvraty. „Přišlo mi důležité ten příběh odvyprávět co nejpoctivěji. Proto jsem se musel skutečně dobře zamyslet nad tím, kdy sourozenci ve skutečnosti jednotlivé informace zjistili. Pokud chcete, aby to s nimi mohli diváci prožít, musíte je dostat do stejné pozice, jako byli kdysi oni. Aby s trojčaty sdíleli jejich perspektivu, musíte je nechat ve stejné nevědomosti,“ dodává Wardle.

„Hledání pravdy, zájem novinářů a médií, životní osudy, investigativní rozkrývání děsivého tajemství. Dokument, který by vydal i na čtyři hodiny a nenudil by, režisér Tim Wardle vměstnal do svěží devadesátiminutovky. Film tak má neskutečný spád, je strhující, šokující, ale i dojemný a citlivý. Americké kritiky mají v jednom pravdu: až Tři blízké neznámé uvidíte, nepřestanete o nich mluvit a přemýšlet. A to je právě ta magická přísada, která dělá film filmem,“ říká dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Neuvěřitelný příběh rozdělených trojčat sledujte v dokumentu Tři blízcí neznámí, který uvede Filmové OKO. Začínáme 6. 11. od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *