Maminka s miminkem sledují komedii na filmovém plátně v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Mimi OKO aneb s kočárkem přímo do kina

Představte si sál s filmovým plátnem, kde se kouknete na filmovou novinku, pochováte své miminko, nakojíte jej a dáte do kočárku spát. Představte si kino, v němž si budou vaše ratolesti hrát, zatímco vy budete sledovat film. Filmové OKO mění vaše sny ve skutečnost. Přichází Mimi OKO.

Do Havlíčkova Brodu přichází jedna velká filmová novinka. Tou je projekt Mimi OKO. Nový projekt Klubu Oko Havlíčkův Brod v sobě spojuje filmový zážitek z velkého plátna s příjemně stráveným odpolednem s vašimi nejmenšími dětmi.

Kočárky pod filmovým plátnem? Proč ne!

„Filmové projekce jsou tedy určeny pro rodiče s těmi nejmenšími dětmi, zhruba od 0 do 4 let. Prostor přizpůsobíme požadavkům rodičů. V sále je nižší hladina zvuku a přítmí, ne úplná tma. Děti mají k dispozici hračky a plyšáky,“ prozrazuje koncept Mimi OKA dramaturg Jiří Svoboda.

Mimi OKO je novým projektem Klubu Oko Havlíčkův Brod, určeným pro rodiče s nejmenšími dětmi. Na obrázku je vidět malá chlapce, který si hraje s filmovou klapkou

Maminky i tatínci nyní již nemusí odkládat své děti v předsálí nebo složitě zařizovat hlídání. S kočárkem mohou přijet až k filmovému plátnu. Mají tak možnost sledovat film a hlídat své ratolesti. Dětský pláč a vykřikování v Mimi OKU nikomu nevadí. „Filmy jsou vybírány primárně pro dospělé. Zaměřujeme se však na to, aby jejich součástí nebyly násilné či krvavé scény. Diváci tak v nabídce najdou komedie, dokumenty i dramata,“ říká Jiří Svoboda.

Mimi OKO a česká filmová odpoledne

Diváci v květnu uvidí v rámci Mimi OKA hned dva filmy. 9. května od 15:00 je na programu dokument Hany Třeštíkové Manželské etudy: Nová generace. O dva týdny později, tedy 23. května od 15:00 si rodiče nejmenších dětí užijí české drama s hvězdným obsazením Cena za štěstí.

„Projekty podobné našemu Mimi OKU vznikají především ve velkých českých městech. Jejich omezením je ale často prostor. Díky bezbariérovému přístupu a víceúčelovému sálu v Klubu Oko Havlíčkův Brod jsme mohli projekt Mimi OKA vylepšit a zvýšit tak komfort diváků. Máme k dispozici sedací vaky, lehátka, židličky a stolky. Na přání tak během pár minut připravíme promítací sál, aby vyhovoval přáním našich diváků,“ doplňuje Svoboda.

Vstupné na promítání činí 100 Kč za dospělého diváka, přičemž děti a kočárky mají vstup zdarma.

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *