Christian Clavier a Julien si užívají Ibizu

Ibiza aneb s Christianem Clavierem není nikdy nuda

Christian Clavier, známý z veleúspěšné francouzské komedie Co jsme komu udělali?, je ideálním taťkou na pořádnou party a i díky němu dostává filmový žánr “zpackané prázdniny” úplně nový rozměr. Příjemnou francouzskou komedii Ibiza si můžete vychutnat nyní i ve Filmovém OKU. Ibiza startuje již ve středu 18. září od 20:00 v Klubu OKO Havlíčkův Brod.

Představa ideální dovolené pro stárnoucího doktora Philippa (Christian Clavier) je jasná… venkovská idylka a partička stolních her. Připlete-li se do Philippova života láska, musí dát konzervativnímu způsobu života sbohem a snažit se zaujmout nejenom krásnou rozvedenou matku Carole (Mathilde Seigner), ale i její dvě dospívající děti.

Filmový plakát k francouzské komedii Ibiza. V hlavní roli se objeví známý francouzský herec Christian Clavier

Ibiza. Nezapomenutelné prázdniny po francouzsku

Už asi tušíte, co se na Philippa chystá. Z klidného seniora se, jak mávnutím kouzelného proutku, stává pohodář a dobrodruh. A tak navrhne svému novému synovi Julienovi, že když udělá maturitu, může si vybrat místo společných letních prázdnin. Říká se, že motivace je nejlepším dopingem. Zbavit se Philippa jako partnera své matky je hlavní motivací Juliena. Po úspěšně složené maturitě tak všichni vyrážejí na prázdniny, na které nadosmrti nezapomenou.

Přestože jde v případě nové francouzské komedie Ibiza o poměrně předvídatelnou zápletku, vůbec to nevadí. Naopak. Svěží letní komedie má spád, hlavního hrdinu, kterému tak nějak v duchu přejeme, aby mu láska k Carole vydržela, dvě zákeřné dětičky, které si naopak přejí, aby dospělým láska nevydržela a stejně předvídatelný happyend.

Ve Filmovém OKU ještě léto nekončí

Duch bláznivých prázdnin Griswoldovic rodiny (s Chevy Chasem v hlavní roli) je i v komedii Ibiza vcelku patrný. A je to dobře. O komické situace není nouze, nechybějí ani stereotypy, dobrá hudba a svěží děj. Za zmínku stojí jistě také fakt, že komedii Ibiza si vychutnáte v originálním francouzském znění s českými titulky, což u posledních filmů s Christianem Clavierem nebylo zvykem.

„Jednoduše vystavěná zápletka zase funguje. Po kolikáté už? Typický francouzský humor, nezapomenutelné herecké umění Christiana Claviera, letní atmosféra, skvělé dialogy. Francouzi opět ukázali, že komedie prostě umí. Navíc jejich humor je podobný tomu našemu, o čemž svědčí obliba tohoto žánru u našich diváků. Chcete-li si připomenout příjemnou atmosféru letních dnů, okořeněnou pořádnou dávkou výjimečného humoru, je pro vás Ibiza jak dělaná,“ doplňuje dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *