Penelope Cruz a Javier Bardem při společném rozhovoru ve filmu Escobar (Loving Pablo). Promítáme už ve středu 5. června od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Hvězdný thriller Escobar ve středu v Oku

Hvězdně obsazený životopisný thriller Escobar (Loving Pablo) s Penélope Cruz a Javierem Bardemem v hlavních rolích zamíří také do Filmového OKA. Pro jedny brutální zločinec, narkobaron a vrah. Pro druhé ochránce chudých, manžel, pozorný milenec. Takový byl Pablo Emilio Escobar Gaviria, jehož příběh si připomeneme už ve středu 5. června od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod.

Velký filmový portrét legendárního narkobarona představí Oscarový a charismatický Javier Bardem v titulní roli thrilleru Escobar. Pablo Escobar. Jméno, které jste slyšeli. Myslíte ale, že už o něm víte všechno? Zfilmovaný příběh jednoho z největších zločinců všech dob má překvapivého vypravěče. Novinářku a televizní celebritu, která s Escobarem prožila žhavý milenecký vztah a kterou ve filmu hraje Penélope Cruz.

Film Escobar (Loving Pablo) uvidíte také ve Filmovém OKU Havlíčkův Brod. Pablo Escobar předává pistoli policistovi

Král může být jen jeden

Novinářka Virginia Vallejo poznala nejdříve Pabla, muže, jenž staví domy pro chudinu, umí být zapálený pro věc i galantní. Když objevila Escobara, nelítostného kriminálníka, bylo pozdě. Pablovo kriminální kokainové království stále roste, má miliony dolarů, vlastní malou armádu, drogy prodává v tunách. Chce ale víc a jedno mu stále chybí – respekt.

Rozhodne se, že si ho vyslouží zabíjením. Vytoužený respekt mu má přinést krev a co nejvyšší částka na mezinárodním zatykači. Jeho jméno najednou znamená strach, země se zmítá ve válce a teroru, do hrobů putují malí gauneři i vysocí politici. Krvavý pohár ale přeteče a Escobar se stane důležitým cílem pro americké tajné služby.

Penelope Cruz v jedné z hlavních rolí filmu Escobar (Loving Pablo). Promítáme už ve středu 5. června od 20:00 v Klubu OKO Havlíčkův Brod

Escobar vs. Narcos aneb srovnávání nesrovnatelného

Filmu dominuje oscarový pár Bardem – Cruz. Javier Bardem získal Oscara za roli zabijáka ve filmu Tahle země není pro starý, další démonickou postavu předvedl jako protivník Jamese Bonda ve Skyfall. U aktuálního snímku Escobar figuruje i jako jeden z producentů a do svého portrétu Pabla Escobara vložil brutální syrovou živočišnost. Životní partnerka a manželka Javiera Bardema Penélope Cruz má doma Cenu akademie za jejich předchozí společný film Vicky Cristina Barcelona.

„Životopisný thriller Escobar doplácí na srovnání se seriálem Narcos, vyprávějící zevrubný příběh Pabla Escobara. Neprávem. Vynikající herecké výkony obou hlavních představitelů, skvělá kamera, rychlý spád, emoce. Rozhodně jej nesrovnávejte se seriálem. Bylo by to srovnávání nesrovnatelného,“ říká dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Syn si povídá s otcem ve filmu Escobar (Loving Pablo). Promítáme už ve středu 5. června od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *