Mlsne medvedi pribehy Pozdrav od strycka 01

Hurá na pohádky do Pohádkového OKA

Mňamózní pohádkovou podívanou si pro malé i velké diváky připravilo na sobotu 30. listopadu Pohádkové OKO. Hurá na pohádky je pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče. Přijďte na to nejlepší ze současné české a slovenské animované tvorby pro děti! Začínáme 30. listopadu od 15:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod. Vstupné je 60 Kč.

Animované pásmo Hurá na pohádky představující celkem pět krátkých animovaných filmů pro malé diváky a jejich rodiče vstoupilo do českých kin 17. října. Od té doby plní velké i malé sály po celé naší vlasti.

Pětačtyřicetiminutovým pásmem děti provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška. Tito hrdinové z připravovaného filmu a večerníčku Mlsné medvědí příběhy režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové se zde objeví v epizodách Mňamózní svačinka, Hurá na borůvky! a Pozdrav od strýčka.

Nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška nás provedou pásmem animovaných filmů

Příběhy z pásma Hurá na pohádky jsou hravé, dobrodružné, zábavné a koncipované tak, že děti zároveň pobaví i poučí. Například v epizodě Mňamózní svačinka se medvědi Nedvěd a Miška rozhodnou zjistit, co je pravdy na tom, že svačina chutná nejlépe na výletě, v Pozdravu od strýčka zase pochopí, že s turisty a jejich dobrovolným odhazováním batohů se svačinami je to trochu jinak, než jim tvrdí jejich strýček z Aljašky. Díky svým šlamastykám, ze kterých se pak pokoušejí vyváznout, tak medvědi objevují, jak funguje příroda, svět a mezilidské vztahy.

Websterovci zavítají do Pohádkového OKA Havlíčkův Brod v rámci promítání animovaného pásma Hurá na pohádky. Začínáme již 30. 11. od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod
Fusion Studio TIFF File

Poetické Plody mraků vyprávějí o rozverných tvorech, kteří žijí v norách na mýtině a teprve tajemná oranžová semínka měnící se na chutné svítící plody padající jakoby z nebe donutí nejodvážnějšího z nich, Chlupáče, vypravit se zcela poprvé za hranice svého důvěrně známého území. Epizoda ze slovenského seriálu Websterovci o prvním školním dni, kdy se pavoučí slečna Lili ztratí svému bráškovi při cestě do školy, se zase dotýká tématu zodpovědnosti.

Filmová pozvánka na připravovaný večerníček Mlsné medvědí příběhy

„Dětem a jejich rodičům v pásmu Hurá na pohádky nabízíme výběr toho nejlepšího, co u nás v dětské animované tvorbě v poslední době vzniklo, a současně je vybízíme ke společně strávenému času před filmovým plátnem. Je také netypické, že se do kin dostává film, který je svou stopáží přesně vhodný pro nejmenší diváky, takže jsme rádi, že se do toho společně s Aerofilms pouštíme,“ říká Bára Příkaská z produkční společnosti Bionaut.

Plody mraků je název pohádky, která do Pohádkového OKA zavítá v rámci promítání pohádkového animovaného pásma Hurá na pohádky. Pásmo začíná již 30. 11. od 15:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Všechny filmy v pásmu zazářily na velkých českých i evropských festivalech. Epizoda Mlsných medvědích příběhů Hurá na borůvky! získala Zlatý střevíček pro nejlepší animovaný film na zlínském Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež. Plody mraků bodovaly na letošním festivalu Berlinale, kde získaly prestižní cenu za nejlepší dětský animovaný film od organizace European Children’s Film Association. Režisérka Katarína Kerekesová získala loni za jednu z epizod seriálu Websterovci slovenskou národní filmovou cenu Slnko v sieti za nejlepší animovaný film.

„Jsem strašně rád, že se nám do Pohádkového OKA dostává pásmo animovaných příběhů pro ty nejmenší filmové diváky. Přestože je pásmo Hurá na pohádky určeno dětem od 3 let, přináší řadu pozitiv i pro straší děti a dospěláky. Krásná animace, skvělé příběhy, poučení… to je jen malý výčet toho, co zažijeme při sledování těchto animovaných příběhů. Osobně jsem zvědavý i na to, jak budou děti reagovat na epizodu ze seriálu Websterovci, která je ve slovenštině. Hurá na pohádky, s příjemnou pětačtyřicetiminutovou stopáží, dokáže vykouzlit úsměvy na tváři malých i velkých diváků. Přijďte se bavit do Pohádkového OKA,“ zve dramaturg Jiří Svoboda.

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *