p846922 1

Bláznivá pětka, to je Coca Cola naplněná mentoskami

Francouzská letní komedie s názvem Bláznivá pětka svou hravostí, jednoduchostí a přímočarostí prostě šokuje. Jedni ji nenávidí, druzí ji milují. Kombinace typického francouzského humoru, okořeněného drsnými vtipy na téma sex, drogy a mezilidské vztahy působí sice jednoduše, ale zároveň hravě a stylově. Nenechte si tuto komedii ujít. Již ve středu 31. května od 20:00 ve Filmovém OKU.

Oč pomaleji se Bláznivá pětka rozjíždí, o to rychleji nabírá na tempu. Zápletka střídá zápletku, vzájemné vztahy se komplikují a zastavit tuto rozjetou mašinu není dobrým nápadem. Bláznivá pětka si utahuje z moderní pop kultury, z počítačových her, z hudby, herců, oblékání. Nedělá to však pomocí jednoduchých vtípků, naopak. Dramatickým situacím nastaví toto komické zrcadlo tak, aby divák byl svědkem nečekaných zvratů.

Hlavními hrdiny je pětice kamarádů, která má již od školy jeden velký cíl. Tím cílem je společné bydlení. Společné bydlení představuje vcelku komickou ideu, zvláště pak, poznáváme-li charaktery všech postav. Samuel je typickým prominentním synáčkem, který se však bojí svého otce. Jak asi skončí jeho věčné lži? Přestože Timo reprezentuje kladného hrdinu, jeho záliba v marihuaně jej dovede na velmi tenký led. Dokáže tuto tenkou hranu mezi životem a smrtí přejít suchou nohou? Nestor je asi nejchytřejším členem bláznivé party. Má však jednu zálibu, kvůli níž často dostává sebe i své kamarády do problémů. Dokáže se Nestor udržet na uzdě? Obsedantně kompulzivní Vadim vypadá až příliš normálně. Problémů má ale víc, než dost. Jedinou ženou tvořící součást této roztodivné skupiny je Julia. Zdá se, že Julia má vše na háku. Avšak trpělivost ji nebyla z hůry dána a v obchodě jí nekoupila. Dokáže Julia zkrotit svou výbušnou povahu?

U pěstitele marihuany
Bláznivá pětka
Zdroj: Mirius FD

Bláznivá pětka je určena spíše pro mladší publikum. A přestože zesměšňuje tradiční stereotypy dnešní doby, ukazuje i svou druhou tvář. Pokládá otázku, zda si skuteční kamarádi dokáží vzájemně pomoci a odpustit, což představuje nečekanou přidanou hodnotu tohoto filmu. Díky Bláznivé pětce tak ožívá i známé mušketýrské heslo: „Jeden za všechny, všichni za jednoho.“

Jak skončí tento bláznivý příběh? Na vzrušující francouzskou komedii Bláznivá pětka se přijďte podívat do Filmového OKA již tuto středu 31. května od 20:00

Moje hodnocení: Vybrat skutečně zdařilou čistokrevnou komedii není vůbec lehký úkol. Většina dnešních komedií sklouzává k dalším žánrům, čímž se z komedií stává nedostatkové zboží. Bláznivá pětka dle mého názoru patří právě mezi čistokrevné komedie. Přestože zdařile ironizuje dnešní kulturu, až moc často sklouzává k imitaci „konopného“ amerického humoru, což jí podle mě škodí. Naopak, když využívá typické prvky náhodného humoru, plného přeřeknutí, komických scének, ironie či nadsázky dostávají diváci záchvaty smíchu. A to je přesně to, co od komedií očekáváme! (Jiří Svoboda, dramaturg Filmového OKA)

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *