25 kmh reklamni slide 1

25 km/h: sex, drogy a ping-pong ve Filmovém OKU

Pěstní souboj, prolití pálenkou a partička ping-pongu. To vše vede k osudovému rozhodnutí, k cestě plné vrcholů a pádů, oddalování i sbližování, humoru i hledání smyslu života. To je road movie komedie 25 km/h, která si z letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti odnesla vítězství v diváckém hlasování. Film 25 km/h přijede do Klubu Oko Havlíčkův Brod již ve středu 5. 2. od 20:00. Přijeďte na Oka na mopedu a pojďte na film zadarmo.

Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (43) a Georg (45), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí.

Při rychlosti 25 km/h toho člověk zažije víc

I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o němž snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. Začíná cesta plná vrcholů a pádů, bratrského oddalování i sbližování, humoru i hledání smyslu života…

 „Při rychlosti 25 km/h toho člověk zažije víc. Víc toho vidí, potká víc lidí. Neprosviští prostě kolem,” uvádí v rozhovoru Lars Eidinger, představitel jedné z hlavních rolí. „Bylo by chybou si myslet, že města jako Berlín, Hamburk nebo Frankfurt reprezentují Německo. Naopak, venkov, osady a vesničky, které vidíte ve filmu, Schwarzwald, to je Německo. A to, že jsou bratři díky svému tempu přinuceni projíždět právě těmito městečky, pokládám za velmi důležité.” Člověk během takové jízdy může zjistit, co vlastně tvoří jeho zemi.

Komedie 25 km/h „není závažné drama ověnčené velkými festivaly, ale divácký film v tom nejlepším slova smyslu. Komedie bizarní i ‚německá‘ i inteligentní i hluboká. Komedie, jakých je v současné evropské nabídce tak poskrovnu,“ říká koordinátor distribuce AČFK Jan Jílek.

25 km/h je název německé road movie komedie, která dobývá světová kina. Tuto návykovou komedii s mopedy promítáme ve středu 5. 2. od 20:00 v Klubu Oko Havlíčkův Brod

Přijeď do Oka na mopedu a vstup máš zdarma

Režisér Markus Goller (1969), který je známý jako úspěšný tvůrce komedií, obsadil do ústřední herecké dvojice Larse Eidingera a Bjarne Mädela. „A udělal dobře. Bratrské duo je naprosto věrohodné. Filmu vévodí ostrá ironie, někdy až sarkasmus. Přestože je děj od samého začátku předvídatelný, této road movie to neškodí, vlastně bych si troufl říci, že jí i pomáhá. Když k tomu všemu přidáme i řemeslně zvládnutou kameru a skvělý soundtrack, získáme příjemnou komedii, která boří mýtus, že Němci se neumí bavit,“ zve na film 25 km/h dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

25 km/h přijede do Klubu Oko Havlíčkův Brod ve středu 5. 2. od 20:00. Ten, kdo přijede do Oka na mopedu nebo podobném vozítku s konstrukční rychlostí do 25 km/h má vstup na promítání zdarma.

Dva bratři se po třiceti letech vydávají na dlouho plánovanou cestu celým Německem na mopedech. To je děj road movie komedie 25 km/h, kterou promítá Filmové OKO Havlíčkův Brod

 

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *